Skip to content Skip to navigation

VASARIO 16-OSIOS KŪRĖJAI IR PUOSELĖTOJAI

VASARIO 16-OSIOS KŪRĖJAI IR PUOSELĖTOJAI

Pateikta: 2017-05-31 11:24 (atnaujinta: 2017-10-11 14:03)

KVIEČIAME
Birželio 8 d. (ketvirtadienį) į Lietuvos muziejų kelio „VASARIO 16-OSIOS KŪRĖJAI IR PUOSELĖTOJAI“ renginį:
  • 14.00 val. paroda Viliui Orvidui atminti (parodų salėse)
  • 15.00 val. parodos, skirtos vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams (A. Stulginskiui, V. Nagevičiui, E. Empacheriui, F. Janušiui, V. Mongirdui, V. Grudzinskui ir kt.), atidarymas ūkvedžio namo tapybos salėje.
  • 16.00 val. kultūros vakaras „Laisvės spalvos“, skirtas vienuolio Viliaus Orvido atminimui Dvaro malūno kiemelyje.

LIETINGU ORU 16.00 VAL. VAKARAS VYKS MUZIEJAUS BALTOJOJE SALĖJE.

Renginio informacija feisbuke...

2017 metų Lietuvos muziejų renginių ciklas „Muziejų kelias“ yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui ir valstybingumą puoselėjusioms asmenybėms.
Šiais metais jis ves per vietoves, iš kurių kilo garsūs Lietuvos žmonės – Nepriklausomybės akto signatarai, rašytojai, menininkai, visuomenės veikėjai – „varpininkai“ ir „aušrininkai“, kurie judino ir kėlė nacionalinę sąmonę nuo pat 1863-ųjų sukilimo ir vedė valstybingumo atkūrimo link. Todėl muziejų kelias – savitas pilietinis sambūris.
 
Iškilūs žmonės, nuo 1863-ųjų sukilimo vedę Lietuvą valstybingumo atkūrimo link, – garbinga mūsų krašto praeitis. Tačiau mes norime parodyti, kad ir tarp mūsų kartos žmonių buvo įžymių asmenybių, įspaudusių gilų pėdsaką į Lietuvos Nepriklausomybės siekį, atvėrusių geležinę uždangą, – toks buvo kūrėjas filosofas Vilius Orvidas. Giliu pasaulio matymu bei savo įžvalgomis jis kūrė pamatą sugrąžinti šalies nepriklausomybę.
Šiemet sodyboje Gargždelės kaime, greta Salantų, gyvenusiam ir iš lauko akmenų, medžių bei skulptūrų įstabų filosofinį kūrinį-sodybą kūrusiam V. Orvidui būtų sukakę 65-eri metai. Taip pat sukanka 25-eri metai nuo jo mirties.
Briželio 8 d. 16.00 val. kviečiame į prisiminimų apie Vilių Orvidą vakarą, kurį papuoš  Rasos Lapienės bei br. Bernardo Belicko kūryba.
Jolanta Klietkutė,
Kretingos muziejus