Skip to content Skip to navigation

Sigito Juknevičiaus ir Linos Winter kūrybos darbų paroda „Priminimas apie save – gurkšnis iš šaltinio“

Sigito Juknevičiaus ir Linos Winter kūrybos darbų paroda „Priminimas apie save – gurkšnis iš šaltinio“

Pateikta: 2019-02-22 12:41 (atnaujinta: 2019-02-22 15:38)
Lina ir Sigitas
 
Vėlų lapkričio vakarą, kai lauke buvo tamsu ir šalta, o ant laiptų gulėjo kreivai išsišiepęs moliūgas – namai buvo pilni žvakių šviesos ir jaukaus Linos kvapo. Sigitas užėjo ir liko. Po trejų metų, vieną vėlų kovo vakarą Lina išėjo. Palikusi viską, net tai, kas arčiausiai – kūną, mintis, pojūčius. Išėjo, kaip dainos žodžiai palieka burną. Pasklido kaip kvapas ką tik iškeptos duonos. Ir jos neliko. Trys metai – įžanga, dėstymas, epilogas. Jie susipažino, atliko tai, kas buvo jiems skirta, ir išsiskyrė taip pat netikėtai staiga – visam laikui.
 
Linos ugnis (gyvenimo aistra / Lina labai mylėjo gyvenimą) išjudino Sigito orą (mintys / mąstymo procesas) ir sukilusį Sigito vandenį (jausmai) Linos žemė (praktiškumas) nukreipė kūrybos vaga. Gimė dešimt paveikslų.
 
Paveikslai daugiau negu autoriai. Suprasti / įsisąmoninti / suvokti atlikto darbo gelmę, dar ir dabar, Sigitui iššūkis (nors jau praėjo dveji su puse metų nuo sukūrimo). Todėl, kad tai gyva, atvira kodų sistema, o jų skaitymas yra labai užburiantis, įtraukiantis užsiėmimas.
 
Autorių noras keistis, taikyti praktikoje viską, ką perskaitė, išgirdo, pamatė, išgyveno – lėmė paveikslų pakilimą aukščiau už jų aistras, už norą įsitvirtinti ir valdyti.
 
Pasak Sigito, išsilavinimas ir nueitas gyvenimo kelias turėjo įtakos paveikslų atsiradimui, bet dabar – kitas etapas. Turi būti įsisąmoninta tai, kas padaryta, atpažinta, įvardyta. Todėl nuopelnų sąrašas neturi prasmės, patys autoriai dabar mokiniai, žiūrovai.
 
Ryžkas, 2019
 
Kretingos muziejuje, Centrinių rūmų parodų salėje (Vilniaus g. 20, Kretinga) visą mėnesį (2019 02 07 – 03 07) gyvuos Sigito Juknevičiaus ir Linos Winter (1973-2018) kūrybos (tapybos) darbų paroda „Priminimas apie save – gurkšnis iš šaltinio“.
 
Lai ateina tie, kurie ieško.
 
Parodos atidarymas – uždarymas įvyks 2019 m. kovo 7 dieną 17:30 val.