Skip to content Skip to navigation

Paroda „Šilko gėlės“

Paroda „Šilko gėlės“

Pateikta: 2018-06-29 08:41 (atnaujinta: 2018-06-29 08:41)
Kretingos muziejaus ūkvedžio namo tapybos salėje eksponuojama nuotaikinga ir subtili Kretingos dienos veiklos centro klientų tapybos ant šilko darbų paroda „Šilko gėlės“.
 
Parodą eksponuoti muziejuje pasiūlė centro direktorė Birutė Viskontienė.
 
Menas, gydymas, meditacija… Tai tik maža dalelė to, ką galima pasakyti ir suvokti apie tapybą ant šilko. Teptuku ant šilko mes galime išreikšti gyvenimo džiaugsmą, ramybę, palaimą, perteikti lietų, lapų šlamėjimą, šviesą… Mes galime kalbėti įvairiomis linijomis, formomis, simboliais, spalvomis, perteikti santykį su savimi, su aplinka. Savo mintis galime perkelti ant plonyčio, natūralaus, trapaus audinio – šilko. Tik nuo mūsų priklauso, kokią istoriją papasakosime. Kiekvienas šilko kūrinys yra  unikalus ir persmelktas subtilaus jausmo. Tapyba ant šilko – tai meno sanatorija atvira visiems. Čia nereikia menininko įgūdžių, o tik truputėlio drąsos, tikėjimo savimi, noro kurti ir dalintis tuo, kaip matome pasaulį…
 
Šie, Dienos veiklos centro socialinės darbuotojos, darbų vadovės Astos Naureckaitės, socialinės darbuotojos padėjėjos Jolantos Juciuvienės pagalba, klientų Birutės Slušnytės, Vitalijos Šalnytės, Jurgitos Kubiliūtės, Živilės Balčaitytės ir Almos Garjonytės darbai įprasmina ALMOS JANULEVIČIENĖS (1962 – 2012) šviesų atminimą. Alma atrado tapymą ant šilko susidūrusi su sunkia onkologine liga. 
 
Dienos veiklos centras dėkoja ALMAI JANULEVIČIENEI už padovanotas priemones tapymui ant šilko, o muziejininkai dėkoja Almos bičiulei Birutei Viskontienei už galimybę muziejaus lankytojams aplankyti šią parodą.