Skip to content Skip to navigation

Literatūrinė – muzikinė popietė „Aš norėčiau visiems nušviesti kelius“ – 2020-09-18

Literatūrinė – muzikinė popietė „Aš norėčiau visiems nušviesti kelius“ – 2020-09-18

Pateikta: 2020-09-28 11:48 (atnaujinta: 2020-09-28 11:58)

2020 m. rugsėjo 18 d. Kretingos dvaro rūmų vrenadoje vyko literatūrinė – muzikinė popietė „Aš norėčiau visiems nušviesti kelius“. Šis renginys buvo skirtas Europos paveldo dienoms ir poeto Vytauto Mačernio 100-sioms gimimo metinėms.

Fotografavo Jolanta Klietkutė Kasmet Lietuvoje ir Europos šalyse vyksta nekilnojamojo kultūros paveldo populiarinimui skirti renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į kultūros paveldą – mums atitekusį ankstesnių kartų palikimą. Paveldas – tai mūsų valstybės pamatas, materialusis istorijos įrodymas, savęs pažinimas. Jis nuolat šalia mūsų,  tik ne visada įvertintas, pažintas.

Europos paveldo dienos Lietuvoje – tai ir gera proga mums patiems suvokti savo šalies kultūros paveldo vertę, galbūt palyginus su apkeliautų, matytų šalių specifika, suprasti, kad turistams galime būti įdomūs tik tuo, ką sugebėsime išsaugoti.

Jau 27-ą kartą vykstančius Europos paveldo dienų renginius inicijuoja ir koordinuoja KPD prie Kultūros ministerijos, tad neatsitiktinai šioje popietės valandoje dalyvauja KPD Klaipėdos skyriaus vyriausioji specialistė Meda Skersienė.

Paveldas yra tai, ką esame paveldėję ir materialine ir dvasine prasme. Nematerialusis kultūros paveldas daugiausia reiškiasi per žodinės kūrybos tradicijas ir raiškos formas, tad labai dėkojame rašytojai Aldonai Ruseckaitei, kurios asmenybėje  persipinusios ir materialiojo kultūros paveldo (nes daugelį metų vadovavo Kauno Maironio lietuvių literatūros muziejui) ir nematerialiojo kultūros paveldo puoselėjimas, nes savo kūrybos darbuose yra nagrinėjusi Maironio ir Žemaitės gyvenimo istorijas, nominuota 2020 metų literatūrinės Salomėjos Nėries premijos laureate už eilėraščių rinkinį „Debesiu“, o į mūsų Žemaitijos kampelį atvežė nepažintąjį Vytautą Mačernį...

Jautriais trimito muzikos kūriniais popietę nuspalvino Irmantas Norkus.

Renginio nuotraukų galerija...