Skip to content Skip to navigation

Kretingos muziejus pasitiko atkurtos Lietuvos šimtmetį

Kretingos muziejus pasitiko atkurtos Lietuvos šimtmetį

Pateikta: 2018-02-22 12:44 (atnaujinta: 2018-02-23 14:54)
Pasitikome atkurtos Lietuvos šimtmetį kartu su vienu iš kertinių Valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos projektu - atvirlaiškių kampanija „Ačiū“, kuria siekiama padėkoti visiems prisidėjusiems Lietuvos kelyje į sėkmę. Už mažas ir dideles pergales, už tai, kad esame...
 
Renginių, kurie vyko Kretingos muziejuje akimirkos tų, kurie parašė AČIŪ už tai, ką turime šiandien…
 
    
 
    
 
    
 
Lietuvos atkūrimo šimtmečio išvakarėse Kretingos muziejaus bendruomenė papuošė istorinį šimtametį Dvaro parko ąžuolą ir kviečia visus nusifotografuoti ir švęsti šią reikšmingą Lietuvai datą iki kito ne mažiau svarbaus įvykio – kovo 11-osios.
 
    
 
Vasario 15-tąją muziejaus Baltojoje saleje vyko popietė „Lietuva, šalis mana“, kurios metu buvo pristatyta rajono moksleivių piešinių paroda „Mano dovana Lietuvai“. Šį renginį moksleiviams primins bendra nuotrauka prie valstybės vėliavos ir piešinių parodos bei prie trispalve apjuosto senojo ąžuolo Dvaro parke.
 
    
 
Vasario 16-tąją, po iškilmingos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventinės eisenos aplankėme atminimo ženklais pažymėtų Laisvės kovotojų kapus.
 
Uždegėme žvakutes ant Lietuvos kariuomenės savanorio brigados generolo Vlado Nagiaus-Nagevičiaus, Lietuvos kariuomenės savanorio karininko Juozo Zamkaus, Lietuvos kariuomenės savanorio Kretingos policijos nuovados viršininko Kazio Grižo, Lietuvos kariuomenės savanorio Kretingos vartotojų bendrovės vedėjo Juozo Pabrėžos, Nepriklausomybės kovų dalyvio ūkininko Prano Papievio, visuomenės veikėjo 1917 m. Vilniaus konferencijos dalyvio ir Kretingos rajono Garbės piliečio Vlado Grudzinsko, bei Lietuvos kariuomenės savanorio karininko Rainių kankinio Vlado Petronaičio kapų.
 
Muziejaus direktorės pavaduotojas muziejininkystei, istorikas Julius Kanarskas ne tik papasakojo apie kiekvieną iš paminėtųjų, dalyvavusių 1917–1920 m. kovose už Lietuvos valstybingumą, bet priminė, kad Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė yra jų įamžinimo iniciatorė.
 
Nusifotografavome prie kuklaus obelisko žuvusiems kariams atminti, kurį Kretingos savanoriai 1928 metais pastatė Kretingos II miesto kapinėse ir prie kurio tarpukariu minėdavo Lietuvos kariuomenės dieną ir kitas šventes.
 
    
 
Parengė Roma Luotienė