Skip to content Skip to navigation

Birželio 8-tosios renginiai Kretingos muziejuje

Birželio 8-tosios renginiai Kretingos muziejuje

Pateikta: 2017-06-09 13:32 (atnaujinta: 2017-09-25 15:51)

Dailininkų plenerų darbų parodos atidarymas. Fot. J. Klietkutės

2017 m. birželio 8 d. Kretingos muziejuje vyko Lietuvos muziejų kelio
„VASARIO 16-OSIOS KŪRĖJAI IR PUOSELĖTOJAI“ renginys.
 
Šių metų Lietuvos muziejų renginių ciklas „Muziejų kelias“ yra skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui bei prie mūsų valstybės atkūrimo prisidėjusioms ir ją puoselėjusioms asmenybėms.
 
Kretingos kraštas gali didžiuotis savo garbinga praeitimi ir gausa asmenybių, įėjusių ne tik į mūsų, bet ir visos Lietuvos istoriją. Jeigu norėtume papasakoti apie visus – nepakaktų muziejaus salių biografijų eksponavimui, todėl parodoje pristatyta tik šešiolika iškiliausių Kretingos krašto  tarpukario laikotarpio asmenybių, kurios aktyviai dalyvavo lietuvių tautiniame judėjime, Lietuvos valstybės atkūrime, kūrė Lietuvos kariuomenę, prisidėjo prie valstybingumo įtvirtinimo. Šie žmonės – garbinga mūsų krašto praeitis.
 
Tačiau ir tarp mūsų kartos žmonių buvo įžymių asmenybių, įspaudusių gilų pėdsaką į Lietuvos Nepriklausomybės siekį, atvėrusių geležinę uždangą. Toks buvo kūrėjas filosofas Vilius Orvidas. Giliu pasaulio matymu bei savo įžvalgomis jis kūrė pamatą sugrąžinti šalies nepriklausomybę.
 
Šiemet sodyboje Gargždelės kaime, greta Salantų, gyvenusiam ir iš lauko akmenų, medžių bei skulptūrų įstabų filosofinį kūrinį-sodybą kūrusiam V. Orvidui būtų sukakę 65-eri metai. Taip pat sukanka 25-eri metai nuo jo mirties.
 
Birželio 8 d. 14.00 val. Kretingos muziejaus parodų salėse buvo atidaryta Lietuvos dailininkų darbų paroda, skirta Viliui Orvidui atminti. Šiuos darbus įvairiais metais kūrė ir Viliaus Orvido fondui dovanojo įvairūs menininkai. Apie Vilių Orvidą, jo gyvenimą ir kūrybą pasakojo parodos kuratorius, dailininkas Borisas Jokubauskis.
 
15.00 val. Ūkvedžio namo Tapybos salėje buvo atidaryta paroda, skirta vasario 16-osios kūrėjams ir puoselėtojams.
Paroda veiks iki 2017 m. liepos 31 d. (ją galima pasižiūrėti ir internete).
 
16.00 val. Muziejaus Baltojoje salėje vyko kultūros vakaras „Laisvės spalvos“, skirtas vienuolio Viliaus Orvido atminimui. Prisiminimais apie Vilių Orvidą, kaip meilės, tikrumo, patriotiškumo įsikūnijimą dalijosi Kretingos muziejaus direktorė Vida Kanapkienė, Kretingos mero pavaduotoja Danutė Skruibienė, dailininkas Borisas Jokubauskis, kretingiškis Andrius Butkus.
 
Vakarą papuošė  Rasos Lapienės ir grupės bei br. Bernardo Belicko OFM kūryba.
 
Dailininkų plenerų darbų parodos atidarymas. Fot. J. Klietkutės    Parodos, skirtos Vasario 16-tosios kūrėjams ir puoselėtojams, atidarymas. Fot. J. Klietkutės
 
  Kultūros vakaras „Laisvės spalvos“, skirtas Viliaus Orvido atminimui. Fot. J. Klietkutės  Rasa Lapienė ir grupė. Fot. J. Klietkutės
 
Br. Bernardo Belicko kūryba. Fot. J. Klietkutės    
 
 
Jolanta Klietkutė,
Kretingos muziejus