Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
Palaukite...

Mokslinio archyvo struktūra

Kretingos muziejus kaupia mokslinį archyvą, kurį sudaro muziejaus darbuotojų mokslinę tiriamąją ir ekspozicinę parodinę veiklą atspindinti rašytinė, dokumentinė, ikonografinė medžiaga, o taip pat kitų įstaigų bei privačių asmenų sukaupta ir muziejui perduota medžiaga, turinti mokslinę ir metodinę vertę.

Muziejaus mokslinio archyvą (šifras – KMMA) sudaro šie fondai:

I (Archeologijos) fondas: archeologinių ekspedicijų, išvykų dienoraščiai ir ataskaitos, archeologijos objektų aprašymai, fotografijos, piešiniai, brėžiniai.

II (Etnografijos) fondas: etnografinių ekspedicijų, išvykų dienoraščiai ir ataskaitos, etnografinių daiktų aprašymai, fotografijos, piešiniai ir brėžiniai, mokslo tiriamojo darbo rankraščiai, žinios apie etnografinius papročius, tradicijas ir pan.

III (Asmenų) fondas: įvairi medžiaga apie įžymius Kretingos krašto žmones.

IV (Kultūros paveldo) fondas: Kretingos ir aplinkinių rajonų kultūros paveldo objektų aprašymai, pasai, fotonuotraukos, tyrimų medžiaga.

V (Juozo Mickevičiaus) fondas: muziejininko Juozo Mickevičiaus rankraštinis palikimas Žemaičių istorijai ir kultūrai pažinti.

VI (Vytauto Rimgailos) fondas: kraštotyrininko, istoriko Vytauto Rimgailos dovanota dokumentinė archyvinė ir rankraštinė tiriamoji medžiaga.

VII (Bajorijos) fondas: medžiaga apie Kretingos krašto aristokratiją, didikų ir bajorų gimines.

VIII (Architektūros ir urbanistikos) fondas: ikonografinė medžiaga apie rajono architektūros paminklus ir gyvenviečių urbanistinę raidą.

IX (Ekonominio-ūkinio gyvenimo) fondas: medžiaga apie žemės ir miškų ūkį, pramonę, verslus, amatus, transportą, susisiekimą, tiltus, kelius, bankus, finansus ir pan.

X (Kultūros ir švietimo) fondas: medžiaga apie kultūrinį rajono gyvenimą, švietimo ir kultūros įstaigas ir darbuotojus, sporto organizacijas ir sportininkus, kraštotyrą.

XI (Politinio-visuomeninio gyvenimo) fondas: medžiaga apie politines ir visuomenines organizacijas, partijas, visuomeninį politinį gyvenimą, seimo ir rajono tarybos veiklą, valstybės ir savivaldybės institucijų veiklą.

XII (Religinių konfesijų) fondas: medžiaga apie katalikų, evangelikų, stačiatikių, judėjų ir kitų religinių konfesijų veiklą.

XIII (Sveikatos apsaugos ir socialinės globos) fondas: medžiaga apie rajono sveikatos apsaugos ir priežiūros įstaigų tinklą ir veiklą, gydytojus ir medicinos personalą, socialinės globos ir rūpybos įstaigas.

XIV (Tremties) fondas: tremtinių prisiminimai, anketos, fotografijos ir kt.

XV (Rezistencinio judėjimo) fondas: duomenys apie rezistencinį pasipriešinimą Lietuvoje ir Kretingos apskrityje.

XVI (Kretingos ir jos apylinkių praeities) fondas: lokaliniai tiriamieji darbai, spaudos straipsniai apie Kretingos miesto ir rajono vietovių praeitį ir dabartį.

XVII (Dimitravo) fondas: medžiaga apie buvusį Dimitravo muziejų ir Dimitravo priverčiamojo darbo stovyklą.

XVIII (Gamtos) fondas: Muziejaus Gamtos skyriaus kaupiama medžiaga apie Kretingos dvaro parką, Žiemos sodą-oranžeriją bei jų augmeniją.

XIX (Numizmatikos) fondas: mokslinė metodinė medžiaga numizmatikai pažinti.

XX (Dailės) fondas: duomenys apie menininkus, Kretingos ir Palangos dvaruose buvusias ir Muziejuje esančias meno vertybes ir pan.

XXI (Antrojo pasaulinio karo) fondas: medžiaga apie 1939-1945 metų įvykius.

XXII (Kretingos muziejaus) fondas: teminiai muziejaus ekspozicijų ir parodų planai, ekspozicijų apipavidalinimo eskizai ir projektai, ekskursijų metodinė medžiaga ir tekstai, paskaitų pamokų tekstai ir tezės, kita medžiaga, susijusi su muziejaus ekspozicine ir tiriamąja veikla.

XXIII (Kretingos dvaro) fondas: archyviniai dokumentai, ūkinės knygos, korespondencija, mokslinė tiriamoji medžiaga, fotografijos, piešiniai ir pan.