Ieškomas dingęs jungtinis Tiškevičių herbas

2022 Gegužės 4 d.

Heraldikos akademija ieško dingusio grafų Tiškevičių jungtinio herbo, kuris kabojo Kretingos grafų Tiškevičių dvaro rūmų žiemos sode.
Apie 1875 m. grafas Juozapas Tiškevičius nutarė du atskirus Kretingos dvaro rūmų pastatus apjungti oranžerijos pastatu, kuriame įkūrė žiemos sodą. 1880 metais žiemos sodo projektą sukūrė vienas geriausių to meto Prūsijos parkų architektų Johanas Larasas. Žiemos sodas buvo didžiausias tarp to meto Europos privačiose valdose pastatytų oranžerijų, kuriame kabojo grafų Tiškevičių jungtinis herbas.
Žiemos sodas buvo atstatomas 1972 - 1988 metais ir tuo laikotarpiu jungtinis grafų Tiškevičių herbas buvo nuimtas ir išvežtas į Palangą, o vėliau dingo.
Šiuo metu vyksta Kretingos grafų Tiškevičių dvaro rūmų žiemos sodo tvarkymo darbai. Tikslinga, kad iki darbų pabaigos būtų atkurtas šis architektūros paveldas, kuris sovietmečiu dingo.
Asmenys, turintys duomenų apie dingusį grafų Tiškevičių jungtinį herbą arba turintys ikonografinės medžiagos prašome pranešti Heraldikos akademijai el. paštu: info@heraldikosakademija.lt arba telefonu +370 647 84508.