Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
Palaukite...

Styginių kvarteto koncertas „Islandiški peizažai“

2024 Gegužės 17 d.

2024 m. gegužės 17 d. kviečiame į koncertą „Islandiški peizažai“ Žiemos sode.

Bilietus įsigyti galite bilietai.lt.

Styginių kvartetas, į kurį susibūrė profesionalūs klaipėdiečiai muzikantai Sandra Mamina, Rovena Žiogė (smuikai), Edvinas Kaziukaitis (altas), Tomas Mikalauskas (violončelė) ir pianistė Aušra Vaitkutė pristato klausytojams gurmanišką muzikinę programą, kurioje skambės Islandijos muzikos alchemiku vadinamo kompozitoriaus, muzikanto ir prodiuserio Olafur Arnalds kūryba.

Olafur Arnalds yra vienas populiariausių šiuolaikinės muzikos kūrėjų pasaulyje. Jis virtuoziškai sujungia klasikinę muziką su šiuolaikiniu skambesiu, styginius su fortepijonu ir elektroniniais ritmais, atmosferiniais aplinkos garsais.
Muzikinį kelią pradėjęs kaip būgnininkas metalo grupėse „Fighting Shit“, „Celestine“, 2009 m. jis sukūrė elektroninės muzikos duetą „Kiasmos“.

2014 m. O. Arnalds laimėjo BAFTA TV Craft apdovanojimą už geriausią originalią muziką ITV kriminalinės dramos serialui „Broadchurch“.

2020 m. buvo nominuotas „Emmy“ apdovanojimui už titulinę „Apple TV+“ serialo „Defending Jacobs“ temą, o 2021 m. dvi dainos iš penktojo studijinio O. Arnalds albumo „Some Kind of Peace“ nominuotas dviejose „Grammy“ apdovanojimuose.
Bendradarbiauja su tokiais žinomais atlikėjais kaip Nils Frahm, Bonobo, RY X ir kt.

Programoje bus atliekami kūriniai iš tokių O. Arnalds albumų kaip „Living room songs“, „Re:member“, „Island songs“, „The Chopin project. Garso takeliais iš kriminalinės dramos serialo „Broadchurch“, filmo „Another happy day“.

Prieš ketverius metus O. Arnalds koncertavo Lietuvoje. Vienintelio Vilniuje surengto koncerto klausytojai iki šiol negali pamiršti.

Tas koncertas mane tiesiog užbūrė. Klausantis įrašų „Youtube“ nė trečdalio nepajusti to, kas vyko gyvai koncerte. Taip kilo mintis paruošti A. Ólafur kūrybos programą, kad bent dalelytę to gėrio ir grožio gautų kiti. Tikiuosi, kad pavyks perteikti. Mano manymu, A. Ólafur muzika turi net gydomąjį poveikį. Man pačiai jos klausant net sulėtėja kvėpavimas, viskas nurimsta. Tiesio gera“, - sako koncerto idėjos autorė ir viena iš atlikėjų Sandra Mamina.

Žymės: koncertas