Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
Palaukite...

Miniatiūrinių puodelių istorijos

2024 Birželio 15 d.

Miniatiūriniai puodeliai, iš pažiūros neišvaizdūs, kuklūs, smulkūs artefaktai, tačiau mūsų protėvių naudoti ritualiniai indai. Tokius puodelius archeologai pradeda aptikti Vakarų Lietuvos kapų su akmenų vainikais kultūros kapuose. Paprotys dėti miniatiūrinį puodelį į kapą plito per visa geležies amžių ir išnyko XI a.  kartu su kuršių griautiniais palaidojimais. Jų tikroji paskirtis iki šiol apipinta įvariomis teorijomis ir legendomis, nuo druskinės iki ašarinės.

Kodėl miniatiūriniai puodeliai daužyti? Kokiems ritualams jie buvo skirti? Ir ar tikrai juos naudojo druskai laikyti, o gal kaip slėptuvę monetai? Į šiuos klausimus atsakymus galėsite sužinoti atvykę į Kretingos muziejų, archeologijos ekspoziciją (pagrindiniuose dvaro rūmuose) birželio 15 d. (šeštadienį) 11 val.

Kviestinės lektorės doc. dr. Audronė Bliujienė (KU BRIAI) nušvies kontekstą kas tos miniatiūrinės įkapės, o Perla Valančiūtė (KU BRIAI, IV kurso studentė) papasakos kam ir kokiu tikslu buvo naudojami miniatiūriniai puodeliai. Kiekvienas renginio dalyvis galės pabandyti pasigaminti savąjį puodelį.

Šiuo renginiu Kretingos muziejus prisideda prie renginių ciklo Europos archeologijos dienos. Tai tarptautinė iniciatyva, kviečianti įgyvendinti archeologijos paveldo pažinimui ir populiarinimui skirtas veiklas siekiant profesionaliai ir šiuolaikiškai pristatyti šalies archeologinį paveldą plačiajai Lietuvos ir užsienio visuomenei

Registracija ir informacija el. paštu e.rimkiene@kretingosmuziejus.lt. Dalyvių skaičius ribotas.