Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
Palaukite...

Filmų ciklo „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“ peržiūra

2023 Sausio 19 d.

Sausio 19 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Kretingos muziejaus Baltojoje salėje vyks filmų ciklo „Nykstantys Klaipėdos krašto kaimai“ peržiūrą, kurios metu bus pristatomi filmai „Prūsiškoji Kretinga“ ir „Pasikeitusi Karklė“. Filmų režisierė Dalia Kiseliūnaitė.

„Prūsiškoji Kretinga“

Filmas papasakos apie nedidelį Kretingos rajono kampelį, kuris šimtmečiais buvo „prie rubežiaus“ ir priklausė ne Žemaitijai, o Prūsijos Lietuvai. Lydimi istoriko Juliaus Kanarsko, žiūrovai lankys Egliškių ir Valėnų piliakalnius, nuo kurių prasidėjo Kretingos istorija, grožėsis upės vaizdais ir išgirs, kaip jos vardą XX a. pradžioje tarė vietos gyventojai. Be abejo, aplankys Bajorus, kuriuose tikriausiai gyveno bajoras, o vėliau stūksojo kalėjimas. Prisimins čia buvusius kaimus ir jų vardus, pasidairys aplink pastatus, menančius vokišką epochą.

„Pasikeitusi Karklė“

Filmas nukels ne tik į gausiai lankomas Karklės kaimo vietas, kur, rodos, nėra kampelio, kurio žiūrovas nėra aplankęs savo užmiesčio išvykose. Keisčiausias dalykas – kaime, kuris susikūrė ir šimtmečius gyvavo dėl žvejybos, nebematoma žvejų ir jų valčių, o žuvies skonis pajuntamas pasirūpinus ja prekybos centre. Kas ir kodėl pakeitė senąją Karklę? Gal atspėsime paklausę karkliškių palikuonės Ernos pasakojimo? Kodėl iš žemėlapių dingo vienas iš seniausiai mūsų kraštuose minimų kaimų Nemirseta? Kur Anaičiai? Su kunigu Reincholdu Moru žiūrovas pavaikščios po jo tėvų ir senelių gimtinę.