Ekskursija GRAFŲ TIŠKEVIČIŲ LEGENDOS

2023 Birželio 11 d.

Data: birželio 11 d.

Laikas: 11.00 val. (trukmė – 2 val.)

Vieta: Kretingos rajono turizmo informacijos centras, Vilniaus g. 2B

Ekskursijos vadovė – gidė Diana Jomantaitė-Jonaitienė

Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 670 93890

Ekskursija „Grafų Tiškevičių legendos“ – žavi kelionė į praeitį, žengiant Tiškevičių šeimos Kretingoje paliktomis pėdomis. Kelionė prasidės nuo katalikų bažnyčios, kurios atnaujinimo statybas dosniai rėmė grafai. Vėliau – trumpas sustojimas prie paslaptingojo pirmojo mieste mūrinio tilto. Visai neseniai jam suteiktas Juozapo Tiškevičiaus tiltas. Grafų šeimai Kretingoje rūpėjo ir amžinojo gyvenimo vieta. Tad ekskursijos metu būtinai stabtelėsime prie jų įkurtų kapinių vartų. Jie paskelbti aukščiausiais kapinių vartais Lietuvoje. Įėjus pro vartus atsivers dar daugiau istorijos akimirkų: lankysimės grafų Tiškevičių koplyčioje-mauzoliejuje, kurią pirmąją iš savo kūrinių Lietuvoje suprojektavo architektas Karlas Eduardas Strandmanas. Žaviomis dvaro parko alėjomis pasieksime pirmąjį Lietuvoje lietuvišką darželį, iš išorės apžiūrėsime ūkinius dvaro pastatus. Šie, gido prakalbinti, pasakoja apie nenuobodžią dvaro kasdienybę. Galiausiai, pasigrožėsime grafų Tiškevičių rezidencija. Įgytas kiek skandalingu būdu, dvaras XIX amžiaus pabaigoje tapo savotišku kultūros, naujovių, švietimo centru, o svečius iš plataus pasaulio traukė anuomet didžiausia privačia oranžerija. Ekskursijos pabaigoje, jei žavių vaizdų ir istorijos bus dar per maža, įsigijus muziejaus bilietą bus galima aplankyti dvarą ir ką tik lankytojams atvertą atnaujintą Žiemos sodą.

Renginiai filmuojami ir fotografuojami viešinimo tikslais.