Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
Palaukite...

Abonementas „Tavo gimtasis kraštas“

KRETINGOS MUZIEJAUS EDUKACINĖ PROGRAMA - ABONEMENTAS  „TAVO GIMTASIS KRAŠTAS“ 
2024 – 2025 mokslo metams

 

Programos – abonemento „Tavo gimtasis kraštas“ kaina vienam moksleiviui – 10 eurų (nurodyta kaina yra už visus pasirinktus 6 abonemento užsiėmimus, kiekvieną kartą klasė gali lankytis muziejuje, Žiemos sode). Socialiai remtiniems moksleiviams abonementas nemokamas.

 

ARCHEOLOGIJA

  1. Piliakalnių legendos – žaidimas su kinetiniu smėliu

ISTORIJA

  1. Komandinis žaidimas „Kuo Kretingai svarbus Salaspilio mūšis?“
  2. Atvertos Kretingos muziejaus lobių saugyklos
  3. Svečiuose pas grafienę
  4. Pamirštos dvaro pasakaitės

ETNOKULTŪRA

  1. Kalėdiniai burtai
  2. Viešnagė pas Velykų bobutę
  3. Laiko mašina šimtmečiu atgal
  4. Kraičio skrynia, ką slepi?

GAMTOS PAŽINIMAS

  1. Pažink ir pamaitink Dvaro parko paukštelius
  2. Svajonių laumžirgis
  3. Daktaras Aiskauda
  4. Pasidaryk pats: gražiausias knygos skirtukas

PILIETIŠKUMO UGDYMAS

  1. Vasario 16-osios simboliai, prasmės ir paslaptys

 

ARCHEOLOGIJA

Piliakalnių legendos – žaidimas su kinetiniu smėliu

Archeologijos ekspozicijoje užsiėmimo dalyviai sužino apie piliakalnio sampratą, kiek jų yra Kretingos rajone, kokią praeitį jie saugo. Pristatant vieno pirmųjų Vakarų Lietuvoje Imbarės piliakalnio maketą aiškinamasi, kad piliakalnį, kaip gynybinį įrenginį, sudaro du pagrindiniai elementai: pati įtvirtinta vieta, į kurią slėptis subėgdavo piliakalnio papėdės gyventojai ir jos įtvirtinimai su grioviais, bokštais, sienomis, pylimais. Prie Imbarės piliakalnio maketo išgirsta legendą apie šį piliakalnį. Žuvusieji pilies gynėjai ir papilių gyventojai buvo laidojami kapinynuose. Apžiūrėję Egliškių pilkapio maketą, dalyviai sužino ką reiškia „pilkapis“ ir kaip žmonės senovėje pajūrio teritorijoje laidodavo mirusiuosius. Praktinėje užsiėmimo dalyje moksleiviai suskirstomi į dvi grupes ir iš kinetinio smėlio ir akmenukų atlieka užduotis: viena grupė stato piliakalnį su įtvirtinimais, kita grupė – supila ir įrengia pilkapį.

Užsiėmimas vyksta spalio – birželio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

ISTORIJA

Fotografavo Jolanta KlietkutėKomandinis žaidimas „Kuo Kretingai svarbus Salaspilio mūšis?“

Kretingos dvaro istorijos ir kultūros ekspozicijos salėje, prie interaktyvaus multimedijos paveikslo „Salaspilio mūšis 1605“, pasakojama apie Salaspilio mūšio reikšmę Lietuvos istorijai, apie Kretingos miesto įkūrėjo, žymaus karvedžio Jono Karolio Chodkevičiaus asmenybę ir nuopelnus, supažindinama su kariuomenės struktūra, karių apranga bei ginkluote. Praktinėje dalyje supažindinama su abiejų kariuomenių pulkų išsidėstymu ir jų susirėmimų schemomis, atspindinčiomis to meto karinę techniką, mūšio lauko ir jame vykstančio veiksmo detales. Praktinėje dalyje mokiniai atlieka užduotį – kartu dėlioja 3x1,8 m dėlionę „Šlovingoji pergalė“, kurioje atvaizduotas Salaspilio mūšis.

Užsiėmimas vyksta spalio - balandžio mėn.
Skirta 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

Atvertos Kretingos muziejaus lobių saugyklos

Užsiėmimas vyksta Kretingos dvaro rūmų ekspozicijų salėse ir fondų saugyklose. Moksleiviai susipažįsta su Kretingos muziejaus istorija, muziejininkystėje naudojamomis sąvokomis „Muziejus“, „Eksponatas“, „Kolekcija“ ir pan. Muziejininkai savo darbo vietose pristato saugomas kolekcijas, pasakoja, kokiais keliais daiktai patenka į muziejų ir kaip jie tampa muziejine vertybe. Užsiėmimo pabaigoje moksleiviai atsakinėja į pateiktus viktorinos klausimus.

Užsiėmimas vyksta spalio – balandžio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

Svečiuose pas grafienę

Užsiėmimą vaikams veda muziejaus gidė, apsirengusi autentiškai atkurtais XIX a. pab. dvaro didikės rūbais. Edukacijos dalyviai sužino apie to meto rengimosi ir elgesio ypatumus bei kviečiami ekskursijai po praeitį. Grafienės vaidmenį atliekanti gidė kviečia į buvusį grafaičių kambarį, grafo miegamąjį ir tarnų patalpas, virtuvę, pokylių salę. Dabar šiose patalpose eksponuojami muziejaus eksponatai, tačiau vaikai vaizdinių priemonių pagalba pamato, koks kambarių vaizdas galėjo būti XIX a. pab. – XX a. pr. Per edukacijos praktinę dalį vaikai spalvina paruoštą medžiagą ir gamina vėduokles arba marškinių varlytes iš popieriaus.

Užsiėmimas vyksta spalio – balandžio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

Pamirštos dvaro pasakaitėsFotografavo Jolanta Klietkutė

Jaukiai susėdę aplink spingsintį žibintą, vaikai klausosi sekamos pasakos. Tai autentiška pasaka, kurią sukūrė Kretingos muziejaus darbuotojas Artūras Patamsis. Klausydamiesi pasakos, vaikai tarsi nusikelia į senojo dvaro praeitį, žaismingu būdu mokosi istorijos. Vėliau klausytojai reflektuoja tai, ką išgirdo, diskutuoja, kokia galėtų būti jų pačių sukurta pasaka. Po to seka pažintis su rūmais – vaikai su edukatore ieško vietų, minimų pasakoje bei erdvių, kuriose veikia pasakos herojai.

Užsiėmimas vyksta spalio – balandžio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

ETNOKULTŪRA

Kalėdiniai burtaiFotografavo Jolanta Klietkutė

Tradicinių amatų centre arba malūne vaikai mokosi lietuviškų kalėdinių tradicijų ir burtų. Edukacijos dalyviai sužino, kaip Kalėdos ir Kūčios būdavo švenčiamos senovėje, ką reiškė tam tikros tradicijos. Praktinėje dalyje vaikai išbando žaidybiniais elementais apipintus senovinius burtus: spėja ateitį, gyvenimo įvykius, orą, būsimą derlių.

Užsiėmimas vyksta gruodžio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

Fotografavo Jolanta KlietkutėViešnagė pas Velykų bobutę

Ši edukacija vaikams padės įsisavinti svarbiausias šv. Velykų tradicijas, žaismingu būdu mokiniai sužinos, kas yra šv. Velykos, kodėl jas švenčiame, kokie yra pagrindiniai šv. Velykų simboliai. Edukaciją apibendrins velykinis rankdarbių žaidimas, lavinantis vaikų motoriką, kūrybiškumą, pirštukų miklumą. Kiekvienas dalyvis gaus edukatorės paruoštą formelę (zuikio, kiaušinio ir pan.), kurią padedami edukatorės galės spalvotais siūlais papuošti ir pasigaminti savo dekoraciją velykiniam medeliui arba velykiniam šeimos stalui.

Užsiėmimas vyksta kovo-balandžio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

Laiko mašina šimtmečiu atgalFotografavo Jolanta Klietkutė

Užsiėmimo metu edukatorė moksleivius laiko mašina nukelia šimtmečiu atgal ir kviečia pajausti senolių išmonę. Iš pintos skrynios dalyviai traukia įvairius senovinius rakandus, kurių paskirtis atskleidžiama menant mįsles, sprendžiant užduotis, pasakojant pasakas. Vaikai kočioja lininius rankšluosčius, vaikšto medinėmis klumpėmis, pašo vilnas, plėšo plunksnas ir linksminasi žaisdami senovinius žaidimus.

Užsiėmimas vyksta spalio-birželio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams

Sugrįžti į turinį...

 

Kraičio skrynia, ką slepi?

Etnografijos ekspozicijos salėje vaikai apžiūri kraičio skrynias, aptaria jų paskirtį, sužino, kaip jos buvo puošiamos ir ką simbolizavo skrynių ornamentai. Žaisdami žaidimą „Sargi margi, pas ką žiedas“ sužino, kas yra kraitis ir „pasoga“, kokie jaunamartės turtai slepiami vienoje iš skrynių. Dalyviams  pateikiama užduotis: iš vienos kraičio skrynios, prikrautos įvairių buities daiktų ir rakandų, perdėti į tuščią skrynią tuos daiktus, kurie būdavo laikomi kraičio skryniose.
Užsiėmimas vyksta spalio-balandžio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

GAMTOS PAŽINIMAS

Pažink ir pamaitink Dvaro parko paukštelius

Tradicinių amatų centre, prie interaktyvaus terminalo, vaikai susipažįsta su Lietuvoje žiemojančiais paukščiais, sprendžia užduotis. Šalia Amatų centro įrengtose lesyklėlėse stebi atskrendančius paukščius. Vėliau keliauja į Dvaro parką lesinti paukščių ir mokytis juos atpažinti.

Užsiėmimas vyksta gruodžio-sausio-vasario mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

Svajonių laumžirgis

Edukacijos dalyviai susipažins su Dvaro parke augančiomis skirtingomis klevų rūšimis ir išmoks jas atskirti. Sužinos, kaip medžiai auga, kokius vaisius veda ir kada galima paragauti klevų sulos. Vaikai susirinks klevo vaisius, juos džiovins ir pasigamins svajonių laumžirgį bei nudažys jį tamsoje šviečiančiais flomasteriais.

Užsiėmimas vyksta spalio-birželio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

Daktaras Aiskauda

Užsiėmimas vyksta Žiemos sode – oranžerijoje. Moksleiviai supažindinami su vaistingųjų savybių turinčiais oranžerijos augalais bei jų gydomosiomis savybėmis. Praktinėje užduotyje vaikai žaidžia žaidimą „Daktaras Aiskauda“ - užsiėmimo dalyviai gauna korteles su augalų paveikslėliais, turi juos pažinti ir panaudoti gydant draugą.

Užsiėmimas vyksta spalio-balandžio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-5 klasių moksleiviams.

 

Pasidaryk pats: gražiausias knygos skirtukas

Tai praktinis užsiėmimas, leidžiantis vaikams pažinti dvaro parke augančius augalus ir pasigaminti dovaną sau ar mylimam žmogui. Užsiėmimas vyksta muziejaus erdvėse, edukatorė parodo džiovintus augalus, kurie auga dvaro parke (galima atsinešti ir savo džiovintų augalų arba mėgstamų ornamentų). Papasakoja, kokią reikšmę – gydomąją ar simbolinę – turi augalas ir parodo, kaip iš jų susidėlioti norimą ornamentą ant knygos skirtuko ruošinio. Kai skirtukas jau sudėliotas, edukatorė kiekvieną skirtuką įlaminuoja. Kiekvienas dalyvis iš edukacijos iškeliauja su unikaliu knygos skirtuku – sau arba dovanoms.

Užsiėmimas vyksta spalio-birželio mėn.
Skirta 6 metų vaikams, 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 

PILIETIŠKUMO UGDYMAS

Vasario 16-osios simboliai, prasmės ir paslaptysFotografavo Jolanta Klietkutė

Vasario 16 diena yra svarbi diena kiekvienam savo šalį mylinčiam lietuviui. Ypač svarbu perduoti pilietines vertybes ir patriotiškumo jausmą jaunajai kartai. Suprantant, kad ilgomis akademinėmis paskaitomis vaikų nesudominsime, sukūrėme edukaciją, kurioje žaidybine forma mažieji supažindinami su mūsų šaliai ypatinga data. Užsiėmimo metu trumpai pristatomas Vasario 16 d. aktas, signatarai ir įvykiai, aiškinama, kad kiekviena žmonių bendrija (šeima, mokykla, miesto bendruomenė), taip pat ir valstybė, turi savo simbolius, kuriuos labai vertina ir brangina. Tarp istorinių pasakojimų įterpiamos praktinės užduotys: 1) Kretingos krašto istorijos ekspozicijoje (ūkvedžio name) vyksta valstybės Nepriklausomybės atkūrimui skirtų simbolių paieška: vaikai ieško paslėptų su nepriklausomybe susijusių ženklų (Vytis, Himnas, Vėliava, Nepriklausomybės aktas, Signatarai ir t.t.). Žaidimo eigoje aptariama kiekvieno simbolio prasmė ir reikšmė. 2) Ant popieriaus lapų vaikai apvedžioja savo delną ir jį nuspalvina Lietuvos vėliavos spalvomis.

Užsiėmimas vyksta vasario - kovo mėn.
Skirta 1-4 klasių moksleiviams.

Sugrįžti į turinį...

 
Programą parengė:

Jurgita Paulauskienė, Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja
Diana Jomantaitė-Jonaitienė, kultūrinės veiklos vadybininkė
Tel. (8 445) 77612
El. paštas: d.jonaitiene@kretingosmuziejus.lt