Informuojame, jog svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies)
Sutikdami, paspauskite mygtuką 'Sutinku'.
Sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus savo interneto naršyklės nustatymuose.
Tęsdami naršymą svetainėje jūs sutinkate su slapukų naudojimo sąlygomis.
Palaukite...

Altana parke prie tvenkinio

Palangos fotografės Paulinos Mongirdaitės nuotraukos iš 1890 m. albumo „Kretynga“ kopija, saugoma 1995 m. Vilniaus paminklų restauravimo institute parengtame albume „Buvusio Kretingos dvaro nuotraukos“ (KM P-6865).

Juozapo Tiškevičiaus inicijuotas grafų šeimos naujosios rezidencijos Kretingos dvare parko pertvarkymas užtruko penketą metų – nuo 1878 iki 1883 m. Parko parteryje buvo įrengtas žiedinis privažiavimas prie rūmų reprezentacinio įėjimo ir verandos laiptų. Nuo rūmų į rytus buvo nutiesti ir smulkia skalda išpilti pasivaikščiojimui skirti takai. Vienas iš šių takų nuo verandos šlaitu leidosi į upelio slėnį ir ėjo tolyn palei tvenkinį link jo krante stūksančio akmens-suolo.

Antrasis takas vedė link altanų, įrengtų parterio rytinėje dalyje. Viena jų stovėjo tarp parterio pakraštyje augančių trijų ąžuolų, nuo kurių takas vedė link antrojo tvenkinio. Kita altana buvo įrengta aukštumos pakraštyje priešais tvenkinį – į šiaurę nuo pirmosios. Šios altanos aštuonšlaitis stogelis priminė grybą, aplink kurio kotą buvo sumontuotas suoliukas. Nuo altanos atsiverdavo senojo tvenkinio panorama su kitame krante įrengtu kriokliu bei šalia Salantų kelio supilta dar vienos altanos kalva.