Vaikų užaugintos gėlės papuošė Dvaro rūmų gėlyną

Pateikta: 2020-06-02 11:56 (atnaujinta: 2020-06-02 11:58)
Norime pasidžiaugti ilgamete gražia draugyste su Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos moksleiviais ir mokytojais. Jau 5 metai, kai Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos moksleiviai dalyvauja Kretingos muziejaus dvaro parko bičiulių klubo veikloje, kur edukacinių užsiėmimų metu ugdomi vaikų gamtos pažinimo, ekologijos ir gamtotyros įgūdžiai.

Viena, iš klubo vykdomų veiklų, yra vienmečių gėlių sėjimas, auginimas ir sodinimas Dvaro parko gėlynuose. Mokiniai jas sėja ir augina savo klasėse, tad turi puikią galimybę stebėti, kaip augalai sudygsta ir auga. Labai džiaugiamės, kad šiemet prieš karantiną dar spėjome gėles pasėti, vaikai – dar pamatė kaip jos sudygo.

Muziejus gėlės prie Dvaro rūmų visada pirkdavo iš surinktų spec. programų lėšų, šiemet šių lėšų pavyko surinkti labai mažai, todėl Dvaro rūmų fasadą apsodinome Kretingos muziejaus dvaro parko bičiulių užaugintomis gėlėmis. Kol kas jos dar be žiedų, bet prašome visų supratimo ir kantrybės, jos greit suvešės ir sužydės.

Už užaugintus smulkiažiedžius serenčius norime padėkoti Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos 1a, 2c klasių ir Ekologų būrelio „Žaliuoju taku“ mokiniams ir jų mokytojoms Julijai Irenai Šližienei, Rasai Zulumskytei-Trumpenskienei ir Nijolei Meškauskienei. Vaikų prašome nepykti, kad šį kartą be jų pasodinome gėlytes. Kviečiame vasarą ateiti prie Dvaro rūmų ir pasidžiaugti jomis.

Parengė Jurgita TERTELIENĖ