Skip to content Skip to navigation

Startuoja užsiėmimas „Piliakalnių legendos“, skirtas piliakalnių metams

Startuoja užsiėmimas „Piliakalnių legendos“, skirtas piliakalnių metams

Pateikta: 2017-11-10 15:39 (atnaujinta: 2020-03-21 13:34)

 Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus parengtas edukacinio abonemento „Tavo gimtasis kraštas“ užsiėmimas, skirtas piliakalnių metams „Piliakalnių legendos“ startuoja.

Šio užsiėmimo lankytojai archeologijos ekspozicijoje sužinojo kas tai yra piliakalniai, kokios vietos jiems buvo parenkamos ir kam jie reikalingi. Apžiūrėdami muziejininko archeologo Donato Butkaus parengtą Imbarės piliakalnio maketą, sužinojo, kad piliakalnį, kaip gynybinį įrenginį sudaro du pagrindiniai elementai: pati įtvirtinta vieta, į kurią slėptis subėgdavo piliakalnio papėdės gyventojai, ir jos įtvirtinimai su grioviais, bokštais, sienomis, pylimais...
 
Žuvusieji pilies gynėjai ir papilių gyventojai buvo laidojami kapinynuose. Apžiūrėję Egliškių pilkapio maketą, dalyviai sužinojo ką reiškia „pilkapis“ ir kaip žmonės senovėje pajūrio teritorijoje laidodavo mirusiuosius.
 
Praktinėje užsiėmimo dalyje, parengtose smėlio dėžėse, teko paplušėti ir patiems įrengti, t. y. supilti piliakalnį, įrengti įtvirtinimus ir palaidoti mirusiuosius, t. y. nukopijuoti apžiūrėtus maketus.
 
O išgirstos legendos apie Imbarės piliakalnį, nepaliko abejingų...
 
Roma Luotienė,
Kretingos muziejus