Skip to content Skip to navigation

Piešinių konkursas „Neužmirštuole, žydėk“

Piešinių konkursas „Neužmirštuole, žydėk“

Pateikta: 2021-01-14 12:31 (atnaujinta: 2021-01-14 13:31)
Piešinių konkursas vyko 2021-01-13 08:00 val. – 2021-01-14 08:00 val. Kretingos muziejaus ir „Švyturio“ laikraščio feisbuko paskyrose. Susumavę patiktukų skaičių skelbiame nugalėtojus:
 
I vieta – Augustas Valančius (piešinys nr. 15)
II vieta – Justinas Rancius (piešinys nr. 105)
III vieta – Urtė Mockutė (piešinys nr. 168)
* Kretingos muziejininkai specialų prizą skyrė Aistei Lidžiūtei (piešinys nr. 5)
* „Švyturio“ redakcija specialų prizą skyrė Viltei Orlakaitei (piešinys nr. 181): „Gražių piešinių yra daug, bet šis, mūsų nuomone, ypatingai perteikia šios dienos skausmą ir atskleidžia mūsų pergalės stebuklą, kad pats angelas saugojo mus“.
 
Piešinių konkurso virtuali galerija --> spausti ČIA <--
 
Prieš trisdešimt metų mūsų tėvai ir seneliai stojo į kovą už laisvę, už geresnį rytojų, už galimybę laisvai kalbėti. Kiekvienais metais jų kovą įprasminame minėdami sausio 13 d. įvykius. Jaučiamės dėkingi vertindami jų drąsą ir ryžtą kovoje, už Lietuvą, kurioje šiandien gyvename. Neturime teisės pamiršti, kad dėl galimybės rinktis kaip šiandien kiekvienas iš mūsų nori gyventi, turime būti dėkingi tiems, kurie paaukojo savo gyvybę, tiems kurie beginkliai drąsiai stojo į barikadas ir prieš tankus.  
 
Prisimindami prieš trisdešimt metų vykusius įvykius, moksleivius kvietėme dalyvauti piešinių konkurse „Neužmirštuole, žydėk“. Neužmirštuolės žiedas tapo nacionaliniu mastu atpažįstamu simboliu, todėl norėjome prisidėti prie šios tradicijos puoselėjimo ir svarbiausia – atminimo ir jo svarbos suvokimo perdavimo ateities kartoms.
 
Šio konkurso tikslas – skatinti jaunimą kalbėti, klausti ir domėtis sausio 13 d. įvykiais. Norėjome, kad piešdami jaunuoliai atsakytų sau į klausimą, ką jiems reiškia sausio 13-oji diena.
 
Nesitikėjome tokio gausaus dalyvių skaičiaus – net 196 mokiniai atsiuntė 204 darbus!!! Nuoširdžiai dėkojame pedagogams, paraginusiems vaikus dalyvauti šiame konkurse.
 
Piešinius atsiuntė 16-os mokyklų mokiniai: Baublių mokyklos–daugiafunkcio centro, Darbėnų gimnazijos, Jokūbavo Aleksandro Stulginskio mokyklos–daugiafunkcio centro, Klaipėdos Baltijos gimnazijos, Klaipėdos karalienės Luizės Jaunimo centro dailės studijos „Vasara“, Klaipėdos karalienės Luizės Jaunimo centro dizaino studijos „Kukutis“, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos, Kretingos Marijono Daujoto progimnazijos, Kretingos Marijos Tiškevičiūtės mokyklos, Kretingos mokyklos–darželio „Žibutė“, Kretingos Simono Daukanto progimnazijos, Kretingos technologijos ir verslo mokyklos, Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos, Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos, Vydmantų gimnazijos, VšĮ Pranciškonų gimnazijos.
 
Dėkojame visiems, kas balsavo ir padėjo išrinkti nugalėtojus. Negalime nepasidalinti ir kai kuriais komentarais: „Nuostabu, kad vaikai šiandien šviesiomis spalvomis, džiaugsmingai mato LAISVĘ. Fantastiški kūrybos darbai, kiekvienas pasakoja istoriją, kuri tampa kalbančiu jauno žmogaus sukurtu paveikslu“ (Vita Urbonienė), „Kai negalima nueiti į parodą, tai bent virtualiai galima pažiūrėti ir balsuoti. Nuostabūs piešiniai. Tikrai gražu žiūrėti ir balsuoti“ (Regina Jakumaite-Jagutiene), „Nuostabūs piešiniai. Tikrai atmintis gyva...“ (Dalia Činkienė), „Visų darbai puikūs. Būtų mano valia laimėtojai būtų visi nes kiekvienas savaip išreiškia mintį per kūrybą. O kaip gali įvertinti kuris gražesnis... Techniškai, spalvų gausa, originalumu, realistiškumu, perkeltine prasme? Mano nuomone svarbu perteikti jausmą kas buvo yra... Ir visiems dideliems ir mažiems dailininkams pavyko. Dėkui už kelionę po prisiminimus piešinių pagalba. Jie visi nuostabus“ (Jūratė Barkauskienė Juškaitė).
 
Pritariame komentatoriams – visi darbai nuostabūs, visi byloja, kad atmintis tikrai gyva. Dar kartą dėkojame konkurse dalyvavusiems mokiniams. Labai gaila, kad apdovanoti negalime visų. Tačiau visus darbus saugosime Muziejaus fonduose, kad ateities kartos matytų kaip šių dienų jaunimas įprasmino Laisvės gynėjų dienos 30-ąsias metines.