Skip to content Skip to navigation

Paroda „Dvaras Žemaitijoje: gyvenimas, ūkinė veikla, kultūra“

Paroda „Dvaras Žemaitijoje: gyvenimas, ūkinė veikla, kultūra“

Pateikta: 2020-01-08 13:54 (atnaujinta: 2020-01-20 15:50)
 
2020 m. sausio 17 d., 14.00 val. kviečiame į Kretingos muziejaus Baltojojoje salėje (Vilniaus g. 20) vyksiantį Gargždų krašto muziejaus kilnojamosios parodos „Dvaras Žemaitijoje: gyvenimas, ūkinė veikla, kultūra“ ir Gargždų dvaro valdytojo barono Eugenijaus Renės (1830–1895) poezijos vertimų knygos „Poezija. Žemaičių vaizdeliai“ pristatymą.
 
Kretingos muziejuje paroda bus eksponuojama 2020-01-17 – 2020-02-25.
 
Poezijos  knygą iš lenkų kalbos išvertė Vilniaus universiteto prof. habil. dr. Regina Koženiauskienė. Siekiant visuomenei pristatyti šią knygą buvo nuspręsta sukurti ir kilnojamąją parodą, kurioje būtų pasakojama ne tik apie baronų Renių šeimą, Žemaitijoje valdžiusią Gargždų ir Renavo dvarus, bet ir pristatyti jų kaimynus dvarų valdytojus: Kretingos grafus Tiškevičius, Rietavo kunigaikščius Oginskius ir Vėžaičių grafus Volmerius.
 
Kilnojamoje parodoje išryškinami šių dvarų valdytojų kaimynystės ir giminystės ryšiai, jų bendravimas ir konkuravimas sekant naujausiais Europos technikos pasiekimais ir pritaikant juos savo dvaruose, kuriant literatūrą ir muziką, įsitraukiant į švietėjišką veiklą.
 
Visi parodos stendai yra interaktyvūs, t. y. galima liesti, vartyti, klausyti E. Renės poezijos lietuvių ir lenkų kalba. Eiles įgarsino aktoriai Oskaras Vigonovskis ir Paulina Simutytė, muzikos autorius iš Rietavo kilęs kompozitoius Andrius Šiurys. Kartu su kilnojamąją paroda moksleiviams siūloma dalyvauti edukacijoje, kurioje jie galės susikurti savo giminės medį.
 
Šią parodą  Gargždų krašto muziejaus paruošė su partneriais: Kretingos muziejumi, Renavo dvaro sodyba, Vėžaičių kultūros centru ir Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejumi. Paroda keliauja po partnerių ekspozicines erdves.