Lankytojų nuomonė apie Kretingos muziejų

Pateikta: 2018-11-14 15:49 (atnaujinta: 2018-11-14 15:50)

Kretingos muziejus, siekdamas įvertinti savo silpnąsias ir stipriąsias puses, geriau suprasti lankytojų poreikius bei išsiaiškinti jų pasitenkinimo lygį teikiamomis paslaugomis, kasmet atlieka lankytojų apklausas.

2018 metų liepos mėnesį buvo apklausta 100 Muziejaus lankytojų. Apklausoje daugiausiai dalyvavo dirbantys ir su aukštuoju išsilavinimu 62 moterys, 38 vyrai, kurių amžius nuo 30 iki 49 metų, atvykę iš Vilniaus, Kauno, Palangos, Gargždų, Vilkaviškio, Šiaulių, Kėdainių, Skuodo, Trakų, Panevėžio, Telšių, Vilkijos, Marijampolės, Alytaus, Šilutės, Kaišiadorių, Druskininkų, Rokiškio, Elektrėnų miestų o taip pat užsienio šalių – JAV, Vokietijos, Anglijos, Norvegijos, Kanados.

Iš pateiktos anketos atsakymų sužinojome, kad Kretingos muziejų kartą per metus aplanko 22, rečiau nei kartą per metus – 73 respondentai.

Dauguma respondentų Muziejaus aptarnavimo kokybę (paslaugumą, informacijos suteikimą), darbo laiką, bilietų kainas, nuorodas, padedančias susiorientuoti Muziejuje (nukreipiančios rodyklės, užrašai) bei Muziejaus pasiekiamumą (viešasis transportas, privažiavimas, parkavimas) įvertino teigiamai. Muziejaus elektroninėmis paslaugomis (internetu, virtualiomis parodomis, elektroninės registracijos sistema) naudojosi 41 respondentas, o 48 respondentai neturi nuomonės ir nesinaudoja minėtomis paslaugomis.

Dauguma apklausos dalyvių dėkojo muziejininkams už puikias ekspozicijas, išsaugotą paveldą, nuostabų Žiemos sodą, tačiau pateikė ir tokių pastebėjimų bei pageidavimų: “Muziejaus ekspozicijose daugiau Kretingos miesto istorijos aprašymų chronologine tvarka nuo miesto įkūrimo iki dabartinių dienų“, „Senovinių baldų, portretų ar manekenų su rūbais, kuriuos dėvėjo grafai Tiškevičiai“, „Interaktyvių eksponatų“, „Kad vaikai nenuobodžiautų Žiemos sode – daugiau egzotinių augalų ir gyvūnų“...

Per tris šių metų ketvirčius Muziejus sulaukė 112 568 lankytojų.

Šiuo metu atvykstantiems turistams siūlome šias paslaugas: ekskursijų vadovo Dvaro rūmuose, buvusiame vandens malūne, Dvaro parke ir grafų Tiškevičių šeimos koplyčioje – mauzoliejuje; audiogido nuomą po Dvaro istorijos ir kultūros bei etnografijos ekspozicijas; interaktyvius pristatymus-dioramas „Dingusi Kretinga“, „Kretinga – pranciškonų sostinė“, „Skaudi praeitis“ Ūkvedžio name; senųjų amatų edukacines programas tradicinių amatų centre; planšečių nuomą su interaktyviais žaidimais Žiemos sode bei maitinimo paslaugas kavinėje „Pas grafą“