Skip to content Skip to navigation

Kretingos muziejuje vyko vaikų stovykla „Vasaros artelė malūne“

Kretingos muziejuje vyko vaikų stovykla „Vasaros artelė malūne“

Pateikta: 2018-06-20 14:24 (atnaujinta: 2018-08-01 09:33)
Vaikų stovykla „Vasaros artelė malūne“ – tai jau penktoji vaikų dienos stovykla 8–11 metų vaikams, kurios 10-ies dienų programą įgyvendino muziejaus darbuotojos Roma Luotienė, Jurgita Tertelienė ir Inga Idaitė. Šiais metais joms talkino nauja muziejaus etnografė Aušrinė Kasperavičiūtė, kuri mokė lieti žvakes ir pasigaminti tepaliuką nuo uodų įkandimo.
 
Šių metų vasaros artelę pradėjome Tarptautinę vaikų gynimo dieną muilo burbulų fiesta prie muziejaus floristinės kompozicijos „Lietuvai – 100“.
 
Vasaros artelės dalyviai susitiko su išskirtiniais žmonėmis, pasižyminčiais didžiulia meile ir atsakomybe savo amatui. Tai Raimundas Puškorius, Laura Matulevičiūtė, Rasa Staškauskienė, Dalia Jonušienė, Rasa Balsevičienė, kurie pristatė stovyklautojams savo dirbtuves, mokė pasidaryti gaminius iš molio, vytelių, apvelti muiliukus. Dėkojame Laurai Matulevičiūtei už suteiktą galimybę ne tik pamatyti kaip kepami lietuviškieji šakočiai, bet ir papramogauti „Malūnų kaime“.
 
Stovykloje išlikome tradiciškai: žolininkais – susirinkome ir pažinome vaistingas žoleles, o jų arbatą gėrėme kasdien; sportininkais – sportavome naujajame Paupio gatvės sporto aikštyne (ne visi ir žinojo, kurioje miesto dalyje jis įsikūręs); dailininkais – tapėme akvarele Dvaro parke; turistais – keliavome po savo gimtąjį miestą iki pirmosios bažnyčios vietos.
 
Puoselėdami istorinę atmintį, paskutiniąją stovyklos dieną dalyvavome prie paminklo Lietuvių tautos kančioms atminti, pagerbdami ir primindami apie pačią skaudžiausią lietuvių tautos dieną...
 
Parengė Roma Luotienė