Skip to content Skip to navigation

Kretingos muziejaus lankymo taisyklės nuo 2020 m. birželio 1 d.

Kretingos muziejaus lankymo taisyklės nuo 2020 m. birželio 1 d.

Pateikta: 2020-06-03 16:41 (atnaujinta: 2020-06-16 13:32)
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. gegužės 13 d. nutarimu Nr. 475 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ pakeitimo“, Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. gegužės 28 d. sprendimu Nr. V-1313 „Dėl kultūros, pramogų ir kitų renginių organizavimo būtinų sąlygų“, tvirtinu Kretingos muziejaus lankymo taisykles:
 
1. Į muziejų įleidžiami lankytojai, dėvintys apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones, didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis.
3. Bilietų kasoje lankytojai aptarnaujami po vieną. Jei susidaro eilė prie bilietų kasos ar ekspozicijos salės durų, būtina laikytis saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo vienas nuo kito.
4. Įeinant į Muziejų būtina dezinfekuoti rankas arba dėvėti vienkartines pirštines.
5. Muziejaus kasininkė, eksponatų prižiūrėtojos, Apsaugos tarnybos darbuotojai kontroliuoja, ar lankytojai dėvi apsaugos priemones ir laikosi saugaus atstumo.
6. Pageidautina, kad už bilietus ar kitas prekes būtų atsiskaitoma ne grynaisiais pinigais, o kortele.
7. Muziejuje privaloma laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.).
8. Lankytojai, kurių temperatūra aukštesnė nei 37,3o C ar turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas) į Muziejų neįleidžiami.
9. Tarp lankytojų ir (arba) lankytojų grupių privaloma laikytis 2 metrų atstumo.
10. Muziejus vienam lankytojui užtikrina ne mažesnį kaip 5 kv. m lankomo objekto plotą, tenkantį vienam asmeniui.
11. Draudžiama Muziejuje dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija ar turi viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų (karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).
12. Rekomenduojama Muziejaus darbuotojams vengti socialinio (tiesioginio) kontakto su lankytojais, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai) ir griežtos higienos: ne rečiau kaip kas 2 val. plauti rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, vengti liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.
13. Muziejaus administracija užtikrina Muziejaus darbuotojams apsaugos priemones, lankytojams – dezinfekcines priemones (arba vienkartines pirštines).
14. Užtikrinti, kad muziejaus valytojos nuolat valytų ir dezinfekuotų kietus liečiamus paviršius (laiptus, turėklus, durų rankenas, kėdes ir kt.), o eksponatų prižiūrėtojos, po kiekvieno lankytojo apsilankymo, nuvalytų ir dezinfekuotų liečiamų interaktyvių priemonių (monitorių, planšečių, audiogidų ir kt.) kietus paviršius.
15. Užtikrinti, kad aplinkos valymas ir dezinfekcija lankomame objekte būtų atliekami vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (kai galimas užteršimas SARS-COV-2 virusu).
16.  Nuo 2020 m. gegužės 18 d. leisti dirbti kavinei „Pas grafą“ nuo 12.00 val. iki 23.00 val.
17. Leidžiama priimti ekskursijas, jeigu užtikrinamas ne mažesnis nei 2 m atstumas tarp asmenų ir (ar) asmenų grupių.
18. Nuo 2020 m. birželio 1 d. leidžiama atnaujinti renginius, kai renginyje dalyvauja ne daugiau kaip 100 žiūrovų ir užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus, o erdvė, skirta žiūrovams, užpildoma ne daugiau kaip 30 procentų.
 
Kretingos muziejaus administracija