Skip to content Skip to navigation

Kretingos muziejaus lankymo taisyklės

Kretingos muziejaus lankymo taisyklės

Pateikta: 2020-04-29 14:52 (atnaujinta: 2020-04-29 15:25)

Muziejus vėl atvėrė duris lankytojams.

Būkime sveiki, saugokime save ir kitus, nes mes mylime Muziejų!

Kretingos muziejaus lankymo taisyklės
2020 m. balandžio 28 d.

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020 m. balandžio 23 d. sprendimu Nr. V-974 „Dėl archyvų, bibliotekų ir muziejų lankymo būtinų sąlygų“, tvirtinu Kretingos muziejaus lankymo taisykles:

1. Muziejaus ekspozicijos, esančios centriniuose rūmuose, vandens malūne ir ūkvedžio name, veikia ir lankytojus priima nuo šių metų balandžio 29 dienos trečiadieniais-sekmadieniais. Darbo laikas – 10.00–17.00 val. Nuo 17.00 val. iki 18.00 val. – sanitarinė valanda – patalpų dezinfekavimas.

2. Lankytojai, dėvintys apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones, į Muziejų įleidžiami ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimas ir artimus giminaičius (įtėvius, įvaikius, globėjus).

3. Bilietų kasoje lankytojai aptarnaujami po vieną. Jei susidaro eilė prie bilietų kasos ar ekspozicijos salės durų, būtina laikytis saugaus, ne mažesnio kaip 2 metrų, atstumo vienas nuo kito.

4. Įeinant į Muziejų būtina dezinfekuoti rankas arba dėvėti vienkartines pirštines.

5. Muziejaus kasininkė, eksponatų prižiūrėtojos, Apsaugos tarnybos darbuotojai kontroliuoja, ar lankytojai dėvi apsaugos priemones ir laikosi saugaus atstumo.

6. Pageidautina, kad už bilietus ar kitas prekes būtų atsiskaitoma ne grynaisiais pinigais, o kortele.

7. Muziejuje privaloma laikytis asmens higienos reikalavimų (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir kt.).

8. Lankytojai, kurių temperatūra aukštesnė nei 37,3oC ar turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas) į Muziejų neįleidžiami.

9. Tarp lankytojų ir (arba) lankytojų grupių privaloma laikytis 2 metrų atstumo.

10. Muziejus vienam lankytojui užtikrina ne mažesnį kaip 10 kv. m lankomo objekto plotą.

11. Nerekomenduojama lankytis rizikos grupės (vyresnio nei 60 metų amžiaus) arba sergantiems lėtinėmis ligomis asmenims.

12. Draudžiama Muziejuje dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija ar turi viršutinių kvėpavimo takų ligų simptomų (karščiavimas, sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

13. Rekomenduojama Muziejaus darbuotojams vengti socialinio (tiesioginio) kontakto su lankytojais, laikytis saugaus atstumo (ne mažiau kaip 2 metrai) ir griežtos higienos: ne rečiau kaip kas 2 val. plauti rankas skystu muilu ir šiltu tekančiu vandeniu, dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis, vengti liesti rankomis veidą, akis, nosį, burną, laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo.

14. Muziejaus administracija užtikrina Muziejaus darbuotojams apsaugos priemones, lankytojams – dezinfekcines priemones (arba vienkartines pirštines).

15. Užtikrinti, kad muziejaus valytojos nuolat valytų ir dezinfekuotų kietus liečiamus paviršius (laiptus, turėklus, durų rankenas, kėdes ir kt.), o eksponatų prižiūrėtojos, po kiekvieno lankytojo apsilankymo, nuvalytų ir dezinfekuotų liečiamų interaktyvių priemonių (monitorių, planšečių, audiogidų ir kt.) kietus paviršius.

16. Užtikrinti, kad aplinkos valymas ir dezinfekcija lankomame objekte būtų atliekami vadovaujantis Rekomendacijomis dezinfekcijai sveikatos priežiūros įstaigose ir ne sveikatos priežiūros patalpose (kai galimas užteršimas SARS-COV-2 virusu).

Kretingos muziejaus administracija