Skip to content Skip to navigation

KRETINGOS MUZIEJAUS KULTŪRINĖ SVETINGUMO PROGRAMA MOKSLEIVIAMS „LIETUVA, TĖVYNE MŪSŲ“

KRETINGOS MUZIEJAUS KULTŪRINĖ SVETINGUMO PROGRAMA MOKSLEIVIAMS „LIETUVA, TĖVYNE MŪSŲ“

Pateikta: 2017-09-19 14:28 (atnaujinta: 2017-09-19 14:34)

2017 m. rugsėjo 28 d. – gruodžio 31 d.
Įgyvendindama Vyriausybės programą ir siekdama užtikrinti vaikų ir jaunimo kultūrinių kompetencijų ugdymą ir kultūros prieinamumą, Kultūros ministerija, bendradarbiaujant su Lietuvos muziejų asociacija, inicijavo specialią muziejų kultūrinio svetingumo programą moksleiviams – „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“.
„Kultūra yra vertybinio ugdymo pagrindas. Kultūra besidomintis, kultūrą vartojantis, kultūra gyvenantis žmogus visada bus iniciatyvus, išmanus ir aktyvus. Jis visada bus pilietis, ko Lietuvai ir trūksta“, – pabrėžė ministrė L. Ruokytė-Jonsson.
Pasak L. Ruokytės-Jonsson, programa „Nemokami muziejai – moksleiviams“ pradedama nuo muziejų ir pilotinės nemokamos specialios muziejų programos moksleiviams „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“, skirtos Valstybės atkūrimo šimtmečiui.
 
Kretingos muziejus prisijungia prie svetingumo programos ir kviečia moksleivius į nemokamus renginius (būtina išankstinė registracija):
 
Rugsėjo 28 d. 11 val.
Edukacinis užsiėmimas „Skaudūs istorijos puslapiai
Ūkvedžio namo ekspozicijos „Tremtis ir rezistencija“ salėse moksleiviai supažindinami su tremtinių ir partizanų gyvenimu per jų asmeninius daiktus, fotografijas, skaitydami laiškus, žiūrėdami vaizdo filmą Skaudi praeitis“ apie masinius Kretingos rajono šeimų trėmimus į Sibirą 1941–1952 metais.
Užsiėmimo pabaigoje giedamas Lietuvos himnas.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 445) 77320, el. p. d.gedgaudiene@kretingosmuziejus.lt. Laikas derinamas registruojantis.
 
Spalio 20 d. 13 val.
Ekskursija po Kretingos miestą „Pažink savo gimtąjį miestą
Pažintinės ekskursijos metu moksleiviai sužino miesto atsiradimo istoriją, susipažįsta su išlikusiais miesto architektūriniais pastatais. Aplankomos vietos: pirmosios bažnyčios vieta (J. Basanavičiaus g.), Rotušės aikštė – bažnyčios – vienuolyno – Lurdo –Šv. Antano rūmų – ansamblis, senosios miesto kapinės.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 445) 77612, el. p. r.luotiene@kretingosmuziejus.lt
 
Lapkričio 2 d., 14 val.
Ekskursija „Kretingiškiai kovoje dėl Lietuvos laisvės
Ant Nepriklausomybės kovose žuvusių karių kapų uždegamos žvakutės. Sustojama prie Tiškevičių koplyčios, kurioje palaidotas grafas Kazimieras Tiškevičius, Lietuvos savanoris, žuvęs 1941 m. nuo atsitiktinės kulkos. Pagerbiama pirmojo Lietuvos kariuomenės karo gydytojo, įkūrusio Sanitarijos puskarininkių mokyklą ir įsteigusio Lietuvos karininkų Ramovę, Vlado Nagevičiaus šeimos kapavietė.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 445) 77612, el. p. r.luotiene@kretingosmuziejus.lt
 
Lapkričio 23 d. 11 val.
Edukacinis užsiėmimas „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai
Moksleiviai susipažįsta su Nepriklausomybės akto signatarais, vasario 16-osios kūrėjais ir puoselėtojais, XIX a. II p. asmenybėmis – aušrininkais, varpininkais, kurie puoselėjo lietuvybę ir brandino nacionalinę tautos savimonę, sužino apie LR Nepriklausomybės akto signatarus, krašto kultūros, meno, švietimo asmenybes, politinius veikėjus, kitų sričių kūrėjus, kurie puoselėja Vasario 16-osios idėjas, jos vertybes. Vieta – muziejaus parodų salėje įrengtoje parodoje „Vasario 16-osios kūrėjai ir puoselėtojai“.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 675) 19998, el. p. j.klietkute@kretingosmuziejus.lt
 
Gruodžio 8 d. 13 val.
Edukacinis užsiėmimas – susitikimas „Pažinkime savo rajono Garbės piliečius“
Moksleiviai sužino, kokiu tikslu ir už ką suteikiamas Garbės piliečio vardas, susipažįsta su ryškiausiomis Kretingos kraštą garsinusiomis asmenybėmis, pagal galimybes susitinka su Garbės piliečio vardą pelniusiais kretingiškiais.
Būtina išankstinė registracija tel. (8 445) 77612, el. p. r.luotiene@kretingosmuziejus.lt