Skip to content Skip to navigation

Kretinga ieško dingusio didikų herbo

Kretinga ieško dingusio didikų herbo

Pateikta: 2017-11-09 13:08 (atnaujinta: 2017-11-13 18:54)

Šiemet visoje Lietuvoje garsus grafų Tiškevičių dvaro Žiemos sodas Kretingoje mini 30-ies metų atkūrimo sukaktį. Šia proga lapkričio 16 d. Kretingos muziejuje bus atidaryta speciali paroda.
 
Muziejininkai viešai kreipėsi į visuomenę ieškant kadaise dingusio, Žiemos sode kabėjusio jungtinio herbo.
 
„Didelis herbas dar kabėjo 1970 metais, o po Žiemos sodo rekonstrukcijos dingo. Sklando žinios, kad jis išsaugotas pas kolekcininkus Palangoje arba Klaipėdoje. Nuoširdžiai dėkotume jį nuo šiukšlyno išsaugojusiam žmogui ir prašytume paskolinti parodai“, – portalui lzinios.lt sakė Kretingos muziejaus atstovė Jolanta Klietkutė.
 
Pasak jos, metaliniame, sidabro spalvos apie 2 (1,5) x 1,5 (1) m dydžio herbo skyde buvo pavaizduoti net trijų giminių simboliai. „Skydas padalintas į keturias dalis. Viršutiniame kairiajame kampe pavaizduota pasaga – tai Horvatų giminės herbas „Pobog“. Sofija Horvataitė-Tiškevičienė buvo Žiemos sodo įkūrėjo Juozapo Tiškevičiaus žmona. Apatiniame dešiniajame kampe – pusmėnulis ir trys sukryžiuotos strėlės. Tai – Puslovskių giminės herbas „Puslovski“. Marija Puslovska buvo Aleksandro Tiškevičiaus žmona. Kiti du herbai „Leliva“ – pusmėnulis su žvaigžde – priklausė grafų Tiškevičių giminei“, – pasakojo muziejininkė. Iš ikonografijos žinoma, kad jungtinis herbas kabėjo ant šiaurinės Žiemos dodo sienos, aukštai palubėje maždaug toje vietoje, kur dabar yra stiklo paketų langai virš Žiemos sodo restorano.
 
Denisas Nikitenka,
2017-11-06