Kamerinis dvaro teatro spektaklis „Atgimstančios Kretingos grafų Tiškevičių dvaro istorijos ir legendos. Oranžerijos stiklo paveikslėliai“ – 2019-06-12

Pateikta: 2019-05-31 08:59 (atnaujinta: 2019-05-31 14:17)

2019 m. birželio 12 d. 17.00 val. kviečiame į kamerinį dvaro teatro spektaklį „Atgimstančios Kretingos grafų Tiškevičių dvaro istorijos ir legendos. Oranžerijos stiklo paveikslėliai“ Dvaro rūmų Baltojoje salėje.

Kretingos muziejus pristato ištrauką iš kraštiečio Juozo Pociaus dokumentinės pjesės „Oranžerijos stiklo paveikslėliai“ ištrauką Sofijos Horvataitės – Tiškevičienės „Kelionių dienoraščio“ inscenizacijos „...Tik man vienai“ skaitymus.

Kas tai? Tai atgimstančios Kretingos grafų Tiškevičių dvaro istorijos ir legendos, nebaigtos pjesės dvaro teatro spektakliui dramaturgijos teksto skaitymai, Sofijos Tiškevičienės jaunystės kelionių su tėvais po Europą dienoraščio puslapiai, kuriuose ji dalinasi asmeniškais įspūdžiais ir emocijomis apie aplankytus miestus ir šalis...

Tai pirmas toks įvykis, kada bus bandoma akivaizdų, materialų, apčiuopiamą muziejaus eksponatą „kelionių dienoraštį“ inscenizuoti, interpretuoti gyvo Aktorės (akt. Virginija Kochanskytė) balso ir teatro kalbos vizualine – muzikine forma.

Dalyvauja: pjesės autorius, kraštietis Juozas Pocius, aktoriai Algimantas Verbutas, Virginija Kochanskytė, Dainora Pazdrazdienė (fleita), Rita Pukelytė-Retkienė (klavinova).