Skip to content Skip to navigation

Ekskursija „Ištremti į šiaurės naktį“ – 2019-06-14

Ekskursija „Ištremti į šiaurės naktį“ – 2019-06-14

Pateikta: 2019-05-31 13:02 (atnaujinta: 2019-05-31 14:06)

2019 m. birželio 14 d. 15.30 val. kviečiame į nemokamą ekskursiją „Ištremti į šiaurės naktį“ ūkvedžio namo tremties ekspozicijoje.

Ekskursijos metu išgirsite apie okupacinės sovietų valdžios vykdytas Kretingos krašto gyventojų represijas ir trėmimus.
 
Tremtinių likimus mena jų parsivežtos ir Muziejui padovanotos nuotraukos, laiškai, atvirukai, asmeniniai daiktai, rankdarbiai. Sukrečiantys Rešiotų lageryje atsidūrusio Mišučių dvarininko Vytauto Mongirdo laiškai į Komiją ištremtai žmonai Sofijai. Juose atsispindi sunkios mirčiai pasmerkto žmogaus gyvenimo akimirkos, jo nuotaika ir išgyvenimai.
 
Tremtiniai stengėsi išlikti: sunkiomis sąlygomis kūrė savo gyvenimą, gimdė ir auklėjo jaunąją kartą, vylėsi anksčiau ar vėliau grįžti į gimtuosius namus, artimiesiems į Lietuvą siuntė pačių pieštus atvirukus, sveikinimus, pritrūkę popieriaus, piešė ir laiškus rašė beržo tošyje.
 
Po Stalino mirties pasikeitus Sovietų sąjungos vadovybės vidaus politikai, didelė dalis tremtinių grįžo į Tėvynę. Daugelis nebeatgavo prarastų namų: jie buvo nugriauti arba turėjo naujus šeimininkus, kiti tapo nepageidaujamais asmenimis vietos valdžios pareigūnams ir iš gimtųjų vietų turėjo išvykti.
 
Išsamesnę informaciją apie komunistinio režimo vykdytą lietuvių tautos naikinimo politiką pasakoja tremties salėje rodomas filmas.