Skip to content Skip to navigation

Dvaro parke atsirado naujų butų sparnuočiams

Dvaro parke atsirado naujų butų sparnuočiams

Pateikta: 2020-03-12 12:57 (atnaujinta: 2020-03-17 11:14)
Jau tradiciškai Kretingos muziejus Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiulių klubo narius pakvietė dalyvauti geriausio inkilo konkurse „Koks paukštelis – toks namelis“. Į kvietimą atsiliepė  Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos 1a kl. mokiniai (mokytoja Rasa Zalumskytė-Trumpenskienė) ir 2c kl. mokiniai (mokytoja Nijolė Meškauskienė). Vaikai edukacinio užsiėmimo metu sužinojo, kokie inkilai yra saugūs ir tinkami paukščiams.
 
Kovo 9-ąją į Kretingos Dvaro parką susirinko Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiulių klubo nariai nešini pačių pagamintais inkilais. Šiemet vaikai, kartu su tėveliais, pagamino ir į Dvaro parką  atnešė 16 inkilų. Inkilų konkurso „Koks paukštelis – toks namelis“ nugalėtojų buvo nuspręsta neskelbti ir apdovanoti visus konkurse dalyvavusius. Vaikams buvo įteikti Kretingos muziejaus padėkos raštai ir Mb „Dvaro saldaininė“ saldainiai. 
 
Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė į renginį susirinkusiems Kretingos muziejaus Dvaro parko bičiuliams dar kartą priminė kokiai paukščių rūšiai, kokio dydžio inkiliukai turi būti gaminami bei kokio dydžio landos jiems turi būti daromos. Taip pat su vaikais aiškinomės kaip, kur, kokių atstumu vienas nuo kito ir kada reikia iškelti inkilus sparnuočiams. 
 
Viską sužinoję apie inkilų kėlimą iškeliavome į Kretingos muziejaus Dvaro parką, kur su  Muziejaus darbininkų Joakimo Dvariono ir Vidmanto Venckaus pagalba iškėlėme visus vaikų pagamintus ir atneštus inkilus. Vaikai pasižadėjo ateiti ir pasižiūrėti ar iš šiltųjų kraštų sugrįžę sparnuočiai  apsigyvens jų pagamintuose inkiluose.