Budinam žemelę

Pateikta: 2018-02-09 13:58 (atnaujinta: 2018-02-09 14:04)
Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyrius, rengiantis Užgavėnėms, parengė dar vieną pagalbinę priemonę.

Kretingos muziejaus etnografijos ekspozicijoje „Saulės ratu“, šalia didžiulio foto stendo su Užgavėnių karnavalo nuotrauka, kuriame pavaizduotais personažais gali tapti kiekvienas panorėjęs muziejaus lankytojas, įrengtas Užgavėnių lėlių teatras.

Šiuo metu muziejaus edukacinio abonemento „Tavo gimtasis kraštas“ lankytojai atsakingai ruošiasi išginti atėjusią žiemą. Vykstančiuose užsiėmimuose ne tik aiškinama apie Užgavėnių tradicijas, mokomasi kaip reikėtų švęsti Užgavėnes, ką ir kiek valgyti, kokie burtai ir orai, lemiantys būsimus ateinančių metų derlius, kad Žemė atsibustų, taptų vaisinga.

Informacijos ir edukacijos skyriaus darbuotoja Roma Luotienė pristato Užgavėnių personažus, kad edukacijos dalyviai  inscenizuoto vaidinimo forma šias tradicijas galėtų pratęsti rengdami karnavalus savo mokyklose ir darželiuose. Jų atliekamus vaidmenis moksleiviai turi patys suvaidinti įrengtame Užgavėnių lėlių teatre, juk Užgavėnės, tai viena smagiausių metų švenčių.

Roma Luotienė,
Kultūrinės veiklos vadybininkė