Kretingos krašto sakralinė mažoji architektūra

Kilnojamoji paroda „Kretingos krašto sakralinė mažoji architektūra“

Tradiciniai lietuvių liaudies paminklai – kryžiai, stogastulpiai, koplytstulpiai, koplytėlės – nuo seno yra neatskiriama Lietuvos peizažo dalis, o kryždirbystė, kaip tradicinio liaudies meno šaka, apima ne tik paminklo padarymą, kūrėjo talentą bei meistriškumą, bet ir su tuo paminklu susijusius papročius, apeigas, pastatymo tikslus. Paprotys paminklu pažymėti ne tik mirusiojo kapą, bet ir savo sodybą, kaimą, svarbų gyvenimo įvykį, pareikšti prašymą ar padėką, pagarbinti dar išliko, nežiūrint ilgų draudimų laikotarpių ( po 1863 m. sukilimo ir sovietinės okupacijos) ir nusikaltėlių akiratyje atsidūrusių senųjų dievadirbių šventieji, dešimtmečius budėję pakelių koplytėlėse.

Šioje parodoje eksponuojamos buvusių ir dar esamų Kretingos krašto kryžių, stogastulpių, dievdirbių skulptūrų nuotraukos. Jos darytos Kretingos muziejaus ekspedicijų (2008, 2009) metu. Fotografavo: dr. Alė Počiulpaitė ir muziejaus vyr. muziejininkė-istorikė Danutė Šorienė.

Parodą sudaro 42 vnt., 320 x 420 mm įrėmintų ir antirefleksiniu stiklu įstiklintų fotografijų.

Parodos kuratorė vyr. muziejininkė-istorikė Danutė Šorienė, tel. +370 676 51 750, el. paštas d.soriene@kretingosmuziejus.lt